parallax background

Spotkanie z Patronem

31 maja 2019
Sesja formacyjna
17 maja 2019
W kolebce bł. Marty
5 czerwca 2019
Sesja formacyjna
17 maja 2019
W kolebce bł. Marty
5 czerwca 2019

Pomimo nie najlepszej pogody, maj w Krzeszowicach jest bardzo piękny. Kwiaty i krzewy kwitną w pięknych kolorach, których nawet nie umiem nazwać, ptaki niestrudzenie radośnie śpiewają, wiewiórki opychają się żołędziami i szyszkami, czasem odwiedzi nas jakiś zabłąkany lis…

W tą iście bajkową atmosferę wpisuje się wspomnienie patrona naszego Przedszkola – św. Andrzeja Boboli.

Przygotowania do tego dnia trwały kilka dni, dzieci oraz ich rodziny miały także nie lada zadanie – wykonać pracę plastyczną związaną z wylosowanym wezwaniem z litanii do św. Andrzeja. Ponadto dzieci przygotowywały się do konkursu wiedzy o swoim Patronie. Była to świetna okazja do przyjrzenia się bliżej biografii św. Andrzeja, a także historii Przedszkola. „Siostro, nie wiedziałam, że św. Andrzej tak bardzo cierpiał. Co za historia…” – słyszałam od kilku Mam.

Dzień ten przeżywaliśmy nader uroczyście. Dzieci przyszły elegancko ubrane, rano była wspólna modlitwa w kaplicy przy obrazie św. Andrzeja, później prezentacja, konkurs wiedzy i wiele innych atrakcji. Teraz każdy Przedszkolak wie, że św. Andrzej Bobola jest patronem naszego Przedszkola, ponieważ tego życzyła sobie hrabina Krystyna Potocka, która ufundowała to dzieło, że urodził się w Strachocinie, że był męczennikiem, że najpierw była tu ochronka dla dzieci, że Siostry nosiły na głowach kornety i że kiedyś piaskownica nie miała zadaszenia…

Prośmy św. Andrzeja Bobolę, aby wstawiał się za nami u Boga i wypraszał nam potrzebne łaski.

Zapraszamy na naszą stronę internetową

s. Magdalena Kajdas