Cudowny Medalik

27 listopada 1830 r. Maryja objawiła się w Paryżu siostrze Katarzynie Labouré, seminarzystce, i powierzyła jej następująca misję:

„Postaraj się, by wybito medal według wzoru, który ci przedstawiłam. Osoby, które nosić go będą z ufnością, otrzymają wiele łask”.

Medaliki, które zostały wybite, w krótkim czasie stały się narzędziem szczególnego, Bożego działania, wielu nawróceń i uzdrowień – dlatego ludzie zaczęli nazywać ten medalik „cudownym”.

Ikonę medalika określa się jako streszczenie Ewangelii lub katechizm dla ubogich.

Więcej...

Zielony Szkaplerz

Szkaplerz Niepokalanego Serca Maryi ma swoje źródło w objawieniach Maryi siostrze Justynie Bisqueyburu w 1840 r.

Kawałek płótna, na którym przedstawiona została Niepokalana, został przez Nią przeznaczony przede wszystkim dla ratowania dusz, które uporczywie nie przyjmują prawdy katolickiej i trwają w błędach.

Wiele osób zapewnia, że skutecznie przyczynia się do zatrzymania postępującej choroby alkoholowej.

Więcej...

Czerwony Szkaplerz

Wśród niespodziewanych nawróceń szczególnie głośna stała się historia mordercy, który zabił ordynariusza Paryża - Arcybiskupa Affre...

SZKLAPERZ MĘKI PAŃSKIEJ (zwany Czerwonym) został objawiony siostrze Apolonii Andriveau dnia 26 lipca 1846 r. w Troyes, we Francji.

Pan Jezus powiedział wtedy:

„Ci, którzy nosić go będą, dostąpią w każdy piątek odpuszczenia zupełnego swych win, oraz wielkie pomnożenie Wiary, Nadziei i Miłości”

Więcej...
Koronka do Boskiej Opatrzności

„Mam Serce tak przepełnione łaskami jak rwący potok, który wylewa”
– usłyszała siostra Gabriela Borgarino

Siostra Gabriela ujrzała Jezusa podczas medytacji 17 września 1936 roku. Trzymał On w dłoni kartkę, na której było wypisane wezwanie:

„BOSKA Opatrzności Serca Jezusowego wspomóż nas!”

Mówił do siostry: Ogłoś, w miarę możliwości, całemu światu to wezwanie!

Więcej...