parallax background
Przeworsk na wiosnę
24 kwietnia 2019
Spotkanie z Patronem
31 maja 2019
Przeworsk na wiosnę
24 kwietnia 2019
Spotkanie z Patronem
31 maja 2019

Od 27.04 do 04.05.2019 r. miała miejsce Międzyprowincjalna Sesja Sióstr Seminarzystek. W Krakowie spotkały się siostry z Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej, Warszawskiej, Krakowskiej oraz Słowackiej, razem z Siostrami Dyrektorkami.

Spotkanie rozpoczęło się obchodami Niedzieli Miłosierdzia w Łagiewnikach. Kolejne dni obejmowały wykłady z duchowości wincentyńskiej, formacji ludzkiej i chrześcijańskiej. Ponadto towarzyszyły nam postacie wielu świętych i błogosławionych Rodziny Wincentyńskiej, które poznawałyśmy w ciągu całego Zjazdu.

Nie zabrakło również czasu na pielgrzymowanie do Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy oraz miejsc związanych z Papieżem Polakiem: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, jego rodzinnej miejscowości – Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zwiedziłyśmy również nasze polskie Tatry, a dokładnie Dolinę Kościeliską.

Czas Sesji był dla wszystkich okazją do wspólnej modlitwy, radosnego dzielenia się powołaniem i zawiązania międzyprowincjalnej wspólnoty. Spędziłyśmy go przy Sercach Jezusa i Jego Matki. Ten piękny czas, dał nam możliwość zgłębienia naszej duchowości, poznawania siebie, ubogacenia się nawzajem doświadczeniem miłości Jezusa i radością z bycia Siostrą Miłosierdzia.