parallax background

Przeworsk na wiosnę

24 kwietnia 2019
Praca w Zakopanem
4 kwietnia 2019
Sesja formacyjna
17 maja 2019
Praca w Zakopanem
4 kwietnia 2019
Sesja formacyjna
17 maja 2019

Wiadomo, że największy rozmach, jak chodzi o aktywność, mają najmłodsi. Stąd też przegląd wydarzeń najstarszej naszej placówki w Przeworsku dotyczy głównie przedszkola, ale widać, że rękę do pługa przykłada cała wspólnota…

Profilaktyka

W dniu 18 marca br. odbywały się w poszczególnych grupach zajęcia edukacji prozdrowotnej, prowadzone przez siostrę Paulinę. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z zasadami zdrowego odżywiania, rozpoznawanie i nazywanie różnych produktów żywnościowych bogatych w witaminy, potrzebnych do właściwego funkcjonowania organizmu, zachęcanie do codziennej aktywności fizycznej oraz kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach. Dziękujemy siostrze Paulinie za przekazanie dzieciom cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania.

Dzień Autyzmu

1 kwietnia 2019 r. nasze przedszkole było organizatorem Dnia Świadomości Autyzmu. Uroczystość odbyła się w MOK-u w Przeworsku. W programie wzięli udział zaproszeni goście: Grupa uczniów Crazy-art ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie pod opieką pani A. Bieniasz-Markowskiej wystawiła przedstawienie pt. „Inny, lecz taki sam jak my”. Występ został wzbogacony o prezentację multimedialną pt. „Kosmita”, którą przedstawiła p. M. B. Piejko. Szczególnie wdzięczny był występ naszych przedszkolaków, którzy pod opieką p. M. Pieniążek, p. J. Frączek oraz p. A.Szpilki przygotowały piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są” i „Wiosenny taniec”. Ten wyjątkowy dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Rekolekcje wielkopostne

W związku ze zbliżającymi się świętami, w dniach 3 – 5 kwietnia dzieci wzięły udział w rekolekcjach prowadzonych przez księdza Daniela. W czasie pierwszego dnia rekolekcji przedszkolaki poznały historię Łazarza. Poznając relację Pana Jezusa z Łazarzem, Martą i Marią, dostrzegają piękny obraz Jego odpowiedzi na przyjaźń. Kiedy odnajduje On w człowieku podobnego ducha miłości i otwartości, chętnie przybywa do niego.

W drugim dniu rekolekcji dzieci przedszkolaki poznały historię kobiety która cierpiała na krwotok. Na zakończenie wspólnych rozważań dzieci obejrzały film animowany opowiadający o Cudach Jezusa.

W ostatnim dniu rekolekcji ksiądz przybliżył nam postać zniewolonego chłopca. Wiemy, że my często też tacy jesteśmy, dlatego w Wielkim Poście prosimy Pana Jezusa, aby uwolnił nasze serca od grzechu i w nich zamieszkał. Te intencje zanosiliśmy podczas drogi krzyżowej, nie zapominając o wszystkich naszych bliskich. Dziękujemy za wspaniały czas rekolekcji i za słowa, które z pewnością zostaną w naszej pamięci.

Życzenia świąteczne

Wielkanoc to najważniejsze święta w całym roku. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola, wraz z Siostrą Dyrektor oraz z Siostrą Dyrektor DPS-u, wybrały się do Urzędu Miasta i jego poszczególnych działów. Nie zapomnieliśmy także o Straży Pożarnej i Komendzie Powiatowej Policji. Występ dzieci zrobił ogromne wrażenie. Świąteczne wierszyki, życzenia oraz piosenki pozwoliły poczuć nam wszystkim radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Na zakończenie dzieci rozdały słodkie prezenty przygotowane w Przedszkolu i Domu Pomocy Społecznej. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i słodkie upominki i jeszcze raz życzymy wszystkim Wesołych Świąt!