parallax background

Zaraźliwe powołanie

12 kwietnia 2018
Rekolekcyjny czas
29 marca 2018
Gorzowskie Śluby
23 kwietnia 2018
Rekolekcyjny czas
29 marca 2018
Gorzowskie Śluby
23 kwietnia 2018

Siostra Teresa była pierwszą z trojga rodzeństwa, które oddało się Bogu, a pociągnęła za sobą jeszcze kilkoro kuzynów i bratanka. W sobotę 7 kwietnia w Dąbrowie Tarnowskiej dziękowaliśmy za 60 lat spędzonych przez naszą siostrę w prostej szarytkowskiej służbie.

Ojciec Krzysztof, bratanek jubilatki, opowiedział w okolicznościowym kazaniu jak przekonująca była niegasnąca radość i życzliwość, którymi promieniowała ciocia. W Rodzinie Wincentyńskiej znalazła się po kilku latach siostra jubilatki – Aniela, następnie śp. brat – Antoni, misjonarz św. Wincentego a Paulo. Kuzynka Antonina także została szarytką. Bratanek zaś, który celebrował jubileuszową Eucharystię wraz z proboszczem miejscowej parafii, wybrał niezależność od bliskich u franciszkanów.

Siostra Teresa posługiwała przez długie lata jako kucharka. Gotowała dla swoich współsióstr, a także dla alumnów i księży w kilku seminariach. Obecna wspólnota, o której zdrowy i odżywiony wygląd niestrudzenie troszczy się jubilatka, jest pełna wdzięczności za codzienne świadectwo jej prostoty i radości.

Sobotnia uroczystość zgromadziła wspomnianą „Bogiem silną” rodzinę Bobaków, a także siostry z kilku wspólnot. Oprawę muzyczną Mszy św. przygotowała Wincentyńska Młodzież Maryjna. Również życzenia w auli domu parafialnego uświetniły występy dzieci i młodzieży WMM, które olśniły widownię szerokim wachlarzem talentów. W programie znalazła się wzniosła scena z pobytu Jezusa w Betanii, która uwidoczniła niejako dwa charyzmaty jubilatki – usłużne krzątanie się Marty i kontemplacyjną bliskość Marii. Świętowanie ubogacił śpiew sentymentalnych przebojów, komediowa aranżacja wiersza J. Brzechwy pt. „Włos”, a także klasyczne i nowoczesne tańce w wykonaniu dziewczynek.

Życzymy kochanej Jubilatce, by jej świadectwo ewangelicznej miłości w ukrytej służbie nadal promieniowało i umacniało węższe i szersze kręgi naszych wspólnot.