parallax background

Spotkać Jezusa

31 sierpnia 2023
Śluby Święte
26 sierpnia 2023
Kościół to nie tylko dom
2 września 2023
Śluby Święte
26 sierpnia 2023
Kościół to nie tylko dom
2 września 2023

Chociaż w tym roku wakacje trwają 3 dni dłużej, to i tak przecież muszą się skończyć. Niektórzy są z tego powodu niepocieszeni. A jest czego żałować, bo był to czas odpoczynku, spotkań z ludźmi, spełniania marzeń i bliskości Jezusa pośród tych różnych spraw.

Razem z Maryją Wniebowziętą i naszymi mieszkańcami DPS-u świętowaliśmy odpust w Moszczanach. Pięknie zaangażowała się w niego Wincentyńska Młodzież Maryjna, która 2 dni wcześniej wróciła ze swoich rekolekcji z Wybrzeża koło Dubiecka, a za chwilę rozpocznie nowy rok formacyjny.

Czas wolny sprzyjał poszukiwaniom Boga, który pozostawił ślady Swojej obecności w górach, w ich potędze i pięknie przyrody, a sam ukrył się w tabernakulum. Zarówno w Wysokich Tatrach, jak w rekolekcyjnej kaplicy, najłatwiej było Go spotkać w ciszy.

Jezus przychodził też czasem całkiem niespodziewanie – w drugim człowieku. Te nieoczekiwane spotkania przynosiły wiele radości. Zatem niech Pan pozostanie z nami na następne tygodnie i pozwala się nam odnaleźć, aby być dla nas źródłem siły w naszej codzienności. 

 Siostry Miłosierdzia z Moszczan