parallax background

Być dzieckiem Bożym

1 lutego 2023
Świętowanie w Gorzowie
19 stycznia 2023
Sąsiedzkie kolędowanie
5 lutego 2023
Świętowanie w Gorzowie
19 stycznia 2023
Sąsiedzkie kolędowanie
5 lutego 2023
 

Nasi ubodzy w Odessie korzystający z pomocy organizacji Depaul mieli możliwość uczczenia Niedzieli Chrztu Pańskiego według obrządku wschodniego. Do wspólnego świętowania dołączyły nasze siostry z Bałty i siostry grekokatolickiego obrządku razem z pracownikami Depaul. Ksiądz Anatolij Tovkan CM dokonał poświęcenia wody i poprowadził nabożeństwo ze święta, aby przypomnieć ubogim, którzy są pozbawieni dachu nad głową, że są ukochanymi dziećmi Bożymi na których czeka miejsce w domu Ojca.

W ten świąteczny dzień budynek organizacji Depaul przemienił się w rodzinny dom, w którym spotyka się cała rodzina, aby razem spędzić świąteczny czas. Po wspólnej modlitwie i śpiewie kolęd zasiedliśmy wszyscy razem do stołu, by skosztować kutii, którą przygotowały siostry z grekokatolickiego Kościoła. Siedząc za wspólnym stołem, jako bracia i siostry, wszyscy razem napisaliśmy list do Boga, w który każdy mógł napisać Ojcu Niebieskiemu o tym co leży mu na sercu, podziękować lub poprosić  o potrzebne łaski. Podczas pisania tego listu odczuwało się, że my wszyscy należymy do wielkiej rodziny dzieci Bożych, w której każdy ma swoje szczególne miejsce.

Radości tego spotkania dopełniły konkursy, dzięki którym na wszystkich smutnych twarzach pojawił się uśmiech.

„Panie, prosimy Cię, spraw, abyśmy wiernie słuchając Twojego Syna, zasłużyli na nazwę dzieci Bożych i rzeczywiście nimi byli. Przez Chrystusa, Pana naszego”.

S. Mariana