parallax background

Wakacje w Seminarium

3 sierpnia 2021
Pożegnanie sióstr w Bystrej
1 lipca 2021
Jubilate Deo!
7 sierpnia 2021
Pożegnanie sióstr w Bystrej
1 lipca 2021
Jubilate Deo!
7 sierpnia 2021
 

Wakacje to czas odpoczynku, spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Kiedy kończy się szkoła, letnia sesja już za nami, lub przychodzi czas na zasłużony urlop w pracy, możemy głęboko odetchnąć i powtórzyć za psalmistą: „Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć” (Ps 23, 1-2)

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważna w naszym zabieganym życiu jest równowaga między pracą i odpoczynkiem. Do tego duetu jak najbardziej powinien należeć jeszcze trzeci element – relacja z Jezusem. Dlatego w naszym wakacyjnym planie nie brakuje miejsca na rekolekcje. 18. Lipca mogliśmy również świętować rocznicę I Objawienia Matki Bożej na Rue du Bac. Z tej okazji w naszej Domowej Kaplicy odbyło się Czuwanie z Maryją.

Również w lipcu w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywają się rekolekcje Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, na których jedną z animatorek jest nasza s. Martyna. Jest to czas intensywnego duchowego wysiłku. Młodzi ludzie w tym czasie zgłębiają swoje zaangażowanie w Kościele przygotowując się do roli animatora.

Letnie miesiące to dla nas nie tylko czas odpoczynku, rekolekcji, wyjazdów. Piękna letnia pogoda (rodem z Afryki), zachęca do pracy w ogrodzie, gdzie z dnia na dzień możemy podziwiać efekty naszej pracy, obserwując jak zasiane przez nas kwiatki dosłownie rosną w oczach!

Mówiąc krótko: Lato w pełni!