parallax background

Za kaplicę – kościół parafialny

13 lipca 2020
Zakończenie Konwentu
11 lipca 2020
Czuwanie z Maryją
5 sierpnia 2020
Zakończenie Konwentu
11 lipca 2020
Czuwanie z Maryją
5 sierpnia 2020

„Za kaplicę będą miały kościół parafialny…”

Te słowa św. Wincentego to ulubione stwierdzenie ks. Proboszcza w Ochotnicy Dolnej. Rzeczywiście, większość naszego życia koncentruje się przy parafii – od wczesnego rana, do godzin wieczornych - gdy są nabożeństwa. Uczestniczymy także w różnych uroczystościach. Żyjemy rytmem parafii przez cały rok, uczestniczymy w jej życiu jako wspólnota i spełniając naszą posługę: w kościelnej zakrystii, za organami, w katechezie, w pracy ze szkolnym wolontariatem, z grupą WMM, z chórem, z odwiedzinami u chorych, starszych, samotnych, z różnymi sposobami pomocy drugiemu człowiekowi… We współpracy ze szkołą, parafialnym odziałem Caritas, Grupą Misyjną, rodzicami, z ludźmi dobrej woli, a nawet z naszymi Siostrami z Krakowa.

Pandemia koronawirusa zahamowała życie wspólnoty parafialnej, szczególnie w okolicy Świąt Wielkanocnych. My miałyśmy to szczęście, że uczestniczyłyśmy we wszystkim na bieżąco w kościele, modląc się również w imieniu tych, którzy nie mogli być obecni. Im pozostała możliwość łączenia się przez internet lub za pomocą innych środków audiowizualnych. My zaś mogłyśmy bezpośrednio uczestniczyć w tych zbawczych wydarzeniach i cieszyć się łaską wiary i powołania. Jak ważne wtedy okazały się słowa św. Wincentego, że mamy być najpierw dobrymi parafiankami…

Od maja powraca powoli do normy życie parafialne, a więc i wydarzenia, które były wcześniej uniemożliwione: śluby, I Komunia Św., procesja Bożego Ciała, a wraz z nimi okolicznościowy wystrój….