parallax background

Panno Można…!

22 kwietnia 2020
Tak wiele dróg
8 kwietnia 2020
Bystra przedstawia…
23 kwietnia 2020
Tak wiele dróg
8 kwietnia 2020
Bystra przedstawia…
23 kwietnia 2020

Wydarzenia bieżącego roku, których uczestnikiem staje się dziś cała ludzkość zmagająca się z epidemią koronawirusa, mogą napawać lękiem i niepewnością. W tych trudnych chwilach nie jesteśmy jednak sami. Z pomocą przychodzi nam Maryja. I Bóg w sposób szczególny w tym roku nam o tym przypomina. Obchodzimy w nim bowiem 190. rocznicę objawień Matki Bożej od Cudownego Medalika siostrze Katarzynie Labouré. W kontekście pandemii, rocznica ta nabiera wyjątkowego znaczenia także dla naszej wspólnoty. W głównym ołtarzu domowej kaplicy znajduje się figura Maryi- Panny Możnej z globem ziemskim w dłoniach. 190 lat temu, w dniu 27 listopada 1830 r. w kaplicy przy ul. du Bac w Paryżu, s. Katarzynie ukazała się Maryja. Niepokalana trzymała w swoich dłoniach glob z wznoszącym się nad nim małym krzyżem, symbolizującym odkupioną ludzkość. Jej wzrok „był skierowany ku niebu, trwała na modlitwie do naszego Pana”. Wtedy w swoim sercu s. Katarzyna usłyszała głos: „Kula ziemska, którą widzisz przedstawia cały świat (…) i każdego człowieka z osobna”. Maryja, nasza czuła Matka, daje nam zapewnienie, że w swoich dłoniach trzyma każdego człowieka, każde swoje dziecko i wyprasza łaski wszystkim tym, którzy Ją o nie proszą.

Codziennie z wielką ufnością spoglądamy na Maryję - Pannę Możną - Matkę, która wszystko może wyprosić u swojego Syna, i w łączności z całym Kościołem, gromadzimy się w naszej wspólnotowej kaplicy, by w modlitwie różańcowej prosić ją o wstawiennictwo u Boga za wszystkimi ofiarami koronawirusa oraz tymi, którzy walczą, by powstrzymać epidemię.

Jedyna Matko naszego Zgromadzenia -
Panno można -
Módl się za nami!

Cytaty zaczerpnięto z książki: Ks. W. Rakocy, Święta Katarzyna Labouré i Cudowny Medalik, 2010 r.