parallax background

Taizé we Wrocławiu

23 stycznia 2020
Wspólnota Helclów
15 stycznia 2020
99 rok bieży!
24 stycznia 2020
Wspólnota Helclów
15 stycznia 2020
99 rok bieży!
24 stycznia 2020

ZAWSZE W DRODZE – NIGDY NIE WYKORZENIENI

Tysiące młodych, nie tylko z Europy, ale z całego świata, wraz z braćmi z Taizé, zebrało się w dniach 28.12.2019 – 1.01.2020 we Wrocławiu, by wspólnie świętować, modlić się i pogłębiać swoje duchowe życie. Wśród nich znalazłyśmy się także my – 12-osobowa grupa, która wraz z 4 Siostrami Miłosierdzia wyruszyła na pielgrzymkę zaufania z Krakowa.

  • Radość wspólnoty wiary, wyrażająca się w śpiewie i tańcach, na placach, ulicach, w tramwajach…
  • Ewangeliczna gościnność, która sprawiła, że ponad 15000 ludzi młodych przez te kilka dni mogło zamieszkać u ludzi dobrej woli i nie potrzeba było żadnych instytucji i pomieszczeń, które by posłużyły za miejsca noclegowe…
  • Otwarte serca parafian, ofiarność i poświęcenie wolontariuszy, zaufanie ludzi, którzy nas gościli…
  • Długie godziny rozmów, świeżo upieczone chleby, ciasta i suto zastawione stoły, klucze do mieszkań, transporty w środku nocy, dzielenie doświadczeń i głębokich przeżyć…

Można by te przykłady miłości objawiającej się w konkretach mnożyć w nieskończoność. Wszystko to dlatego, że BÓG JEST MIŁOŚCIĄ!

On się objawia i dotyka serc, gdy ogromny tłum zastyga w ciszy!

On przychodzi ze Swoimi darami, gdy mimo różnic i barier językowych, śpiewamy w harmonii biblijne wersety, które Go wychwalają!

Przed Nim wszyscy stajemy jako Jego dzieci i chcemy trwać w komunii ze sobą, by wypełnić to ogromne pragnienie Jezusowego Serca: „Ojcze, spraw, aby byli jedno”. To Słowo w tamtych chwilach staje się Ciałem. Oby było tak i w naszej codzienności!Poniżej zdjęcia z udziału w Spotkaniu Taizé Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej z Laszek z Opiekunką siostrą Anną.