parallax background

Taizé we Wrocławiu

23 stycznia 2020
Wspólnota Helclów
15 stycznia 2020
99 rok bieży!
24 stycznia 2020

ZAWSZE W DRODZE – NIGDY NIE WYKORZENIENI

Tysiące młodych, nie tylko z Europy, ale z całego świata, wraz z braćmi z Taizé, zebrało się w dniach 28.12.2019 – 1.01.2020 we Wrocławiu, by wspólnie świętować, modlić się i pogłębiać swoje duchowe życie. Wśród nich znalazłyśmy się także my – 12-osobowa grupa, która wraz z 4 Siostrami Miłosierdzia wyruszyła na pielgrzymkę zaufania z Krakowa.

  • Radość wspólnoty wiary, wyrażająca się w śpiewie i tańcach, na placach, ulicach, w tramwajach…
  • Ewangeliczna gościnność, która sprawiła, że ponad 15000 ludzi młodych przez te kilka dni mogło zamieszkać u ludzi dobrej woli i nie potrzeba było żadnych instytucji i pomieszczeń, które by posłużyły za miejsca noclegowe…
  • Otwarte serca parafian, ofiarność i poświęcenie wolontariuszy, zaufanie ludzi, którzy nas gościli…
  • Długie godziny rozmów, świeżo upieczone chleby, ciasta i suto zastawione stoły, klucze do mieszkań, transporty w środku nocy, dzielenie doświadczeń i głębokich przeżyć…

Można by te przykłady miłości objawiającej się w konkretach mnożyć w nieskończoność. Wszystko to dlatego, że BÓG JEST MIŁOŚCIĄ!

On się objawia i dotyka serc, gdy ogromny tłum zastyga w ciszy!

On przychodzi ze Swoimi darami, gdy mimo różnic i barier językowych, śpiewamy w harmonii biblijne wersety, które Go wychwalają!

Przed Nim wszyscy stajemy jako Jego dzieci i chcemy trwać w komunii ze sobą, by wypełnić to ogromne pragnienie Jezusowego Serca: „Ojcze, spraw, aby byli jedno”. To Słowo w tamtych chwilach staje się Ciałem. Oby było tak i w naszej codzienności!Poniżej zdjęcia z udziału w Spotkaniu Taizé Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej z Laszek z Opiekunką siostrą Anną.