parallax background

Wystawa na triduum

Co za sztormy!
27 listopada 2019
Objawienia u nas
28 listopada 2019
Co za sztormy!
27 listopada 2019
Objawienia u nas
28 listopada 2019

W Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia od 27 do 29 listopada corocznie obchodzimy triduum nawiązujące do objawienia Cudownego Medalika, św. Katarzyny i założenia Zgromadzenia.

W tym roku przygotowałyśmy wystawę nawiązującą do uroczystości beatyfikacji i kanonizacji s. Katarzyny Labouré. Pojawiły się reprodukcje zdjęć z 1933 roku i 1947, wzruszające fotografie przedstawiające tłumy zgromadzone w bazylice św. Piotra, a także spotkania naszych ówczesnych przełożonych z papieżem Piusem XII na dziedzińcu Castel Gandolfo.

Na planszach umieszczono obrazy dekoracji okolicznościowych przygotowanych w kaplicach naszych domów lub w kościołach parafialnych, które nawiązywały do uroczystości kanonizacyjnych s. Katarzyny, a także reprodukcje licznych obrazków przedstawiających sceny z objawienia Matki Bożej. Na jednej z plansz umieszczono pośmiertne zdjęcia s. Katarzyny, które nawiązują do współczesności, ponieważ jej ciało nienaruszone pozostało do dzisiaj i można ją zobaczyć w kaplicy Domu Macierzystego w Paryżu.