parallax background

Wolontariat Caritas

30 lat w zakrystii
14 października 2019
Nasza historia
19 listopada 2019
30 lat w zakrystii
14 października 2019
Nasza historia
19 listopada 2019

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia współpracuje zgodnie ze wskazaniami Kościoła z tymi, którzy bronią praw Ubogich. Naturalną sprawą staje się zwłaszcza współpraca z instytucjami charytatywnymi Kościoła, głównie Caritas, co pozwala na lepszą służbę potrzebującym.

Siostry podejmują pracę w różnych profilowanych placówkach Caritasu. Natomiast siostra Lidia koordynuje działania Wolontariatu Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

23 października dom prowincjalny przy ul. Warszawskiej w Krakowie miał radość gościć uczestników Konferencji dla Opiekunów i Asystentów Szkolnych Kół Caritas z Archidiecezji Krakowskiej. W programie była modlitwa różańcowa z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz możliwością skorzystania z Sakramentu pojednania. Po ciepłym posiłku był wykład S. Małgorzaty Słomki pt. „Jak trwać przy Jezusie w zabieganej codzienności” oraz spotkanie informacyjne z siostrą Lidią Lupą na temat dostosowania Regulaminów SKC do zmienionego Prawa Oświatowego.

W spotkaniu uczestniczyło 35 wolontariuszy zajmujących się wychowywaniem dzieci i młodzieży w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia pod czujnym okiem Caritas. Spotkanie uwieńczyło błogosławieństwo księdza Dyrektora Caritas Andrzeja Kamińskiego.