parallax background

Lato na Kresach

3 września 2018
Kilka słów po PPK…
16 sierpnia 2018
Zakopane zaprasza
9 września 2018
Kilka słów po PPK…
16 sierpnia 2018
Zakopane zaprasza
9 września 2018

Pan Jezus zorganizował swoim apostołom staż. Pisze o tym św. Marek (6,7-13;30). Nie byli oni w pełni przygotowani do pełnienia swych zadań, bo nie otrzymali jeszcze Ducha Świętego.

Siostry seminarzystki na drodze formacji przygotowującej je do życia w Zgromadzeniu i do posługi Ubogim posyłane są na krótki staż apostolski. Nasza wspólnota w Moszczanach miała okazję i radość przyjęcia s. seminarzystki Pauliny. Uczestniczyła ona przez 2 miesiące w naszym życiu modlitwy, służby i w tym, co stanowi naszą wspólnotę. Ufamy, że był to czas łaski dla naszej współsiostry, jak i dla naszej wspólnoty. Dziękujemy Panu za jej radość i młodzieńczy entuzjazm. Wspieramy ją modlitwą na drodze dalszej formacji.

22 lipca miało miejsce w naszym domu spotkanie Sióstr, które Pan powołał do naszego Zgromadzenia 18.07.1979 r. i zachował do tej pory. Były to siostry: misjonarka i wizytatorka – s. Aleksandra Wydra, s. Regina Duda, s. Elżbieta Cholewa, s. Halina Front, s. Jolanta Janiszewska, s. Krystyna Bród. Dziękowały Panu podczas Eucharystii za 40 lat powołania. Był to też czas rekreacji, wspólnego dzielenia się przy stole doświadczeniami życia służby,s potkania z naszymi mieszkańcami, wspólna z nimi modlitwa.

W 10 rocznicę beatyfikacji naszej Siostry odbył się II etap Rajdu Rowerowego śladami bł. Marty Wieckiej z Krakowa do Śniatyna (31.07-11.08.2018). Nasz dom miał zaszczyt gościć uczestników tego rajdu, którzy dzielili się z nami i z WMM świętością życia s. Marty. Odwiedzili także naszych podopiecznych i rozdawali Cudowny Medalik.