parallax background

Zakopane zaprasza

9 września 2018
Lato na Kresach
3 września 2018
Wakacje Muminkowe
14 września 2018
Lato na Kresach
3 września 2018
Wakacje Muminkowe
14 września 2018
 

Zakopane przyciąga urokiem górskich szczytów, a także wieloma atrakcjami. Zaś w okresie wakacji ma się wrażenie,  że do Zakopanego jedzie cała Polska, a także liczni goście z zagranicy. Również do naszego domu przyjeżdżają goście, zaczynając już od czerwca, a kończąc we wrześniu lub październiku. Zadaniem naszej wspólnoty, w tym czasie, jest dobrze przyjąć przybywających, przygotować im dom, pokoje, jadalnie, często posiłki, a także podzielić się swoim czasem, bogactwem serca, charyzmatem wincentyńskim i oczywiście Cudownym Medalikiem.

Pod koniec czerwca przyjechała grupa osób ze Stowarzyszenia Alwernia z Bydgoszczy, która gromadzi osoby wychodzące z alkoholizmu oraz ich rodziny i przebywała u nas cały tydzień. Z chłopcami niepełnosprawnymi przyjechała siostra ze Zgromadzenia Notre Dame już kolejny raz. Nasze siostry z Prowincji chełmińsko–poznańskiej też kolejny już rok spędzały u nas swój urlop. Po raz pierwszy pojawiła się u nas grupa Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej z rodzinami, którą prowadzi ks. Paweł z Odporyszowa. Siostry z naszej prowincji przewijały się przez cały czas urlopowy, ale pojawiały się też siostry z prowincji warszawskiej, a pod koniec sierpnia s. Małgorzata z Częstochowy przywiozła liczną grupę młodzieży ze swojej rodziny. Wielką radością był dla nas jubileusz s. Marii, która kiedyś przebywała w Zakopanem, a teraz przyjechała ze swoją wspólnotą z Żywca, aby właśnie w tym pięknym miejscu dziękować Bogu za dar powołania. Oprócz grup, o których była mowa, przyjeżdżali bardzo liczni turyści indywidualni.

Kto jeszcze nie był w Zakopanem, a najlepiej w naszym domu, zapraszamy za rok lub w ciągu roku,  np. na rekolekcje, bo przecież  Do Zakopanego…jedzie cała Polska.