parallax background

Jubileusz S. Agnieszki

14 czerwca 2018
Gorczańska pobożność
11 czerwca 2018
Po prostu Vincentiana!
4 lipca 2018
Gorczańska pobożność
11 czerwca 2018
Po prostu Vincentiana!
4 lipca 2018
 

25 lat powołania Siostry Agnieszki Jasińskiej

„Dobrze jest dziękować Panu
i śpiewać imieniu Twemu, o Najwyższy:
głosić z rana Twoją łaskawość,
a wierność Twoją nocami,
na harfie dziesięciostrunnej i lirze
i pieśnią przy dźwiękach cytry.
Bo rozradowałeś mnie, Panie, Twoimi czynami,
cieszę się dziełami rąk Twoich”.

(z Psalmu 92)

W dniu 12 czerwca 2018 r. w domu Prowincjalnym w Krakowie świętowaliśmy Jubileusz 25 lat powołania Siostry Agnieszki Jasińskiej. Mszę św. w jej intencji sprawowali Ojciec Dyrektor Bogdan Zapotoczny oraz Ojciec Marcin Stasiowski.

Po Mszy św. Siostra Wizytatorka Anna Pietrasik złożyła Siostrze Agnieszce życzenia, natomiast Siostry Seminarzystki przedstawiły krótką scenkę pt. „Chwała Tobie Panie, tak było, jest i tak zostanie”.

Siostra Agnieszka Jasińska w latach 1992-1995 odbyła formację początkową w Postulacie i Seminarium (Nowicjacie) Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Prowincji Krakowskiej. Śluby św. złożyła 8 grudnia 1999 r. Posługiwała jako pielęgniarka w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, w Stacji Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Kątach, w Domu Pomocy Społecznej im. Helclów w Krakowie. W latach 2005-2007 przygotowywała się do wyjazdu na Misje, najpierw w Centrum Misyjnym w Warszawie, następnie w Międzynarodowym Centrum Misyjnym Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. W kwietniu 2007 r. wyjechała na Misje do Kamerunu. Jej kolejne miejsca posługi misyjnej ludziom chorym, ubogim, często pozbawionym tego co najbardziej podstawowe do życia to: Dschang, Nsimalen, Mouturwa, Foumban, aktualnie Yaunde.

Dziękując Bogu za powołanie Siostry Agnieszki do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, za powołanie do niesienia Dobrej Nowiny na Misjach ad Gentes, prosimy Go dla niej o błogosławieństwo, moc, radość, pokój. Niech Maryja Niepokalana towarzyszy jej na misyjnych drogach!

„Niechaj sławią Cię narody, niechaj sławią Cię narody wszystkie!”

s. Monika Dłubacz SM