parallax background

Wieści z Piekarskiej

Świętowania czas
31 stycznia 2024
Pozdrowienia z Piwnicznej Zdroju
29 lutego 2024
Świętowania czas
31 stycznia 2024
Pozdrowienia z Piwnicznej Zdroju
29 lutego 2024

WIEŚCI Z PIEKARSKIEJ

 

Wspólnota z ul. Piekarskiej w Krakowie chce się z nami podzielić wydarzeniami, które miały tam miejsce na przestrzeni ostatnich tygodni.

Na początek cofnijmy się do początku listopada ubiegłego roku: w dniach 4 – 6 listopada odbyło się spotkanie regionalne AIC, które zorganizowała s. Anna Brzęk.  

Warto podkreślić fakt, że w dniu 7 grudnia 2023 r. powstała pierwsza grupa AIC działająca przy tej wspólnocie Sióstr. Tego dnia miało miejsce pierwsze spotkanie robocze, a następne odbyło się 13 grudnia i na tym spotkaniu został wybrany Zarząd tej nowej grupy.

Kliknij w link, jeśli chcesz się dowiedzieć czym zajmuje się Grupa AIC.

Przy ul. Piekarskiej działa też wspólnota Duszpasterstwa Akademickiego – spotkania odbywają się co miesiąc (Msza św. i spotkanie formacyjne). Prowadzi je s. Sabina Zelek.

W okresie świątecznym s. Sabina wraz z Siostrami zorganizowała wspólne kolędowanie z Duszpasterstwem Akademickim i osobami mieszkającymi przy naszej Wspólnocie, a 24 stycznia ukraińska młodzież z cerkwi greko-katolickiej przedstawiła szopkę u nas w oratorium.

W dniach 7 – 23 stycznia 2024 r. na Piekarskiej stacjonowała Monstancja, która peregrynuje w Rodzinie Wincentyńskiej. W tych szczególnych dniach zarówno Siostry, jak i mieszkańcy oraz osoby należące do Duszpasterstwa Akademickiego miały okazję do zatrzymania się na chwilę przy Jezusie Eucharystycznym.