parallax background

WMM w Zakopanem

11 sierpnia 2023
Czuwanie z Maryją
18 lipca 2023
Błogosławiona, któraś uwierzyła
16 sierpnia 2023
Czuwanie z Maryją
18 lipca 2023
Błogosławiona, któraś uwierzyła
16 sierpnia 2023

W dniach 24 – 29.07.2023 r., w  Domu Rekolekcyjnym Księży Misjonarzy przy Sanktuarium NMP Objawiającej Cudowny Medalik odbyły się rekolekcje wakacyjne dla Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej z okolic Limanowej.

Tak święte i jedyne miejsce w Polsce, zachęcało by jeszcze lepiej poznać historię św. Katarzyny Labouré, objawień Cudownego Medalika oraz własnych korzeni, czyli powstania – na wyraźne życzenie Matki Bożej podczas objawień – Dzieci Maryi, stowarzyszenia znanego dziś pod nazwą Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Opowiadał nam o tym i o samym Sanktuarium ks. Proboszcz Jacek Lasoń CM, a my czytaliśmy i śpiewaliśmy na comiesięcznym uroczystym wspomnieniu daty objawienia Cudownego Medalika, które odbywa się w dniu 27 każdego miesiąca.

Tematem przewodnim tych rekolekcji były słowa: Dziękujemy Jezusowi za dar młodości i wolności. Nad ich sensem i znaczeniem pochylał się Ks. Paweł Szymański CM podczas kazań, konferencji i prac w grupach. Całe rekolekcje organizowała s. Urszula Kosicka SM, która zajmuje się grupami WMM na wioskach wokół Limanowej. W tym roku pojechały na nie dziewczyny z Kamionki Małej, Laskowej, Pisarzowej, Starej Wsi i Siekierczyny, razem było nas 24 osoby. W ramach specjalnych atrakcji udało nam się być w Dolinie Kościeliskiej, w Rabkolandzie, na Gubałówce jadąc kolejką w obie strony, a nawet na Termach Chochołowskich, gdy cały dzień padał deszcz.

Za rok też się wybieramy i to już trzeci raz w to samo miejsce, bo najważniejsza jest bliskość Maryi od Cudownego Medalika, piękno Tatr oraz radosna wspólnota WMM!