parallax background

Wizyta Matki

Barwy lata
23 sierpnia 2022
Jałmużnik w Odessie
16 września 2022
Barwy lata
23 sierpnia 2022
Jałmużnik w Odessie
16 września 2022
 

W ostatnim czasie przeżyłyśmy wizytę Przełożonej Generalnej, Siostry Françoise Petit, która odwiedziła kilka wspólnot na Ukrainie, a przy okazji również Kraków.

W domu prowincjalnym liczna grupa wzięła udział w spotkaniu z Matką 24 sierpnia, a niektóre siostry uczestniczyły w wydarzeniu dzięki wideokonferencji.

W Śniatynie, w Centrum Bł. Siostry Marty Wieckiej, Matka spotkała się ze wszystkimi siostrami naszej prowincji, które posługują na Ukrainie. Był to bogaty czas dzielenia się i wspólnej modlitwy. Siostra Françoise przyznała, że ​​codziennie otrzymuje listy ze wszystkich zakątków świata, w których siostry zapewniają, że modlą się za Ukrainę. W tych dniach padło wiele słów wdzięczności – to przede wszystkim podziękowanie Bogu za to, że dał siostrom możliwość bycia tutaj i służenia Mu w każdej osobie, którą stawia na naszej drodze życia. Matka odwiedziła kilka rodzin oraz osób chorych i samotnych. Spotkała się także z osobami, które z powodu wojny musiały opuścić swoje tereny. Z uwagą słuchała ich bolesnych historii.

Wielką radością dla Matki była możliwość wspólnej modlitwy w Sanktuarium Bł. S. Marty Wieckiej i przy jej grobie, a także spotkania z Wincentyńską Młodzieżą, z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłosierdzia (AIC) w Storożyńcu, w Davidenach i w Śniatynie oraz z posługującymi tam kapłanami.

W Krakowie, Matka spotkała się z osobami z Ukrainy mieszkającymi w naszych domach.

Podczas krótkiego pobytu Matki w Krakowie nie zabrakło pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Niech Bóg będzie uwielbiony za ten szczególny i błogosławiony czas zarówno dla sióstr z Ukrainy jak i dla nas w Polsce.