parallax background

Barwy lata

23 sierpnia 2022
Ochotnicka codzienność
18 sierpnia 2022
Wizyta Matki
3 września 2022
Ochotnicka codzienność
18 sierpnia 2022
Wizyta Matki
3 września 2022
 

Sierpień – czas wakacji, choć pomału już dobiegających końca, skłania do wakacyjnych wspomnień. Misjonarscy klerycy jak co roku przygotowali dla młodzieży wspaniały Festiwal Vincentiana, na który udało się nam pojechać z WMM Moszczany. Znalazł się także czas na urlop w Tatrach, które swoim pięknem i potęgą pociągają do Boga i zachwycają Jego pomysłowością i dobrocią.

Praca w ogrodzie, choć związana z trudem, cieszy zebranymi plonami. Domowa fabryka przetworów dostarcza obecnie do spiżarni sok malinowy. Na półkach stoją już inne słoiki. Domowy przepis na dżem z czereśni powinien zostać opatentowany.

Sierpień to także czas radości dla ducha. Po 3 latach przerwy w Moszczanach znowu przeżywaliśmy odpust z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z procesją eucharystyczną dookoła ogrodu. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Waldemar Murdzek z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. 18 sierpnia 2022 r. minęło 200 lat od dnia konsekracji kaplicy DPS-u p. w. św. Wincentego a Paulo, którą poświęcił arcybiskup gnieźnieński Ignacy Nałęcz-Raczyński. Jubileusz stał się okazją do wspólnego świętowania i spotkania z siostrami. Cieszymy się, że do dnia dzisiejszego kaplica służy mieszkańcom, z którymi także my codziennie się w niej modlimy.