parallax background

Pod płaszczem Maryi

13 czerwca 2022
Prymicje i Jubileusz
24 maja 2022
Pielęgniarki rodzinne
15 czerwca 2022
Prymicje i Jubileusz
24 maja 2022
Pielęgniarki rodzinne
15 czerwca 2022
 

Wydarzenia na przełomie maja i czerwca, w które zaangażowane były siostry ze wspólnoty w Dąbrowie Tarnowskiej, koncentrują się głównie wokół działalności wśród wspólnot WMM.

  • 8 maja odbył się odpust w parafii Smęgorzów. Dzieci uczestniczyły w Eucharystii, a następnie wzięły udział w procesji na cześć św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
  • 22 i 29 maja oraz 5 i 12 czerwca odbyło się uroczyste przyjęcie Medali w Odporyszowie, Laskówce, Smęgorzowie i Dąbrowie Tarnowskiej. Jednej z tych uroczystości przewodniczył ks. Waldemar Rakocy CM.
  • 28 maja grupy WMM udały się do Radomyśla Wielkiego, aby podsumować rok formacji (spotkania przygotowujące do przyjęcia Medalu odbywały się systematycznie w każdym miesiącu). Na rozpoczęcie była Eucharystia, którą odprawił ks. Jarosław Wojewódka CM. Uczestnicy w planie mieli do przebycia trasę o długości 7,5 km pełną zadań odnoszących się do treści poznanych obowiązków. Pod wieczór rozpalono ognisko i jedząc kiełbaski cieszyliśmy się swoją obecnością.
  • 11 czerwca miał miejsce kolejny wesoły wyjazd nad zalew w Narożnikach, na kajaki i rowerki wodne, grilla oraz wspólną zabawę. W Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Msza św. wieńcząca cały rok pracy we wspólnotach WMM na Powiślu.