parallax background

Z orędziem Maryi!

24 stycznia 2022
Hej kolęda, kolęda!
13 stycznia 2022
Kaplica po rozbudowie
26 stycznia 2022
 

Trwa dziewięcioletni okres przygotowań do Jubileuszu 200. rocznicy objawień Matki Bożej w naszej Kaplicy w Paryżu. Czas NOWENNY jest okazją do pogłębienia relacji z Maryją. Jej przesłanie pozostawione za pośrednictwem św. Katarzyny jest nadal aktualne. Matka Najświętsza chce być obecna pośród swoich dzieci, czego wyrazem jest peregrynująca figura Niepokalanej i wiara, z jaką przyjmowany jest Cudowny Medalik.

Razem z Maryją kolejne parafie i wspólnoty odwiedzane są przez ekipę, którą tworzy ks. Maciej Kuczak CM, s. Małgorzata Cwajna, s. Agnieszka Dutka oraz inne Siostry zależnie od możliwości.

W minioną niedzielę 23 stycznia w ramach Nowenny orędzie z Rue du Bac dotarło do Jastrzębia-Zdroju, do parafii pw. Wszystkich Świętych. Była to czwarta z kolei odwiedzona wspólnota. Wcześniej nowennowe spotkania odbyły się w dwóch krakowskich parafiach (NMP z Lourdes i bł. Anieli Salawy) oraz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu w diecezji bielsko-żywieckiej.

Podobnie jak podczas wcześniejszych akcji, siostry przygotowywały liturgię Mszy świętych w ciągu całego dnia, a ks. Maciej wygłaszał okolicznościowe kazanie. Po Eucharystii wszystkim chętnym rozdawane były Cudowne Medaliki.

Najbliższe dziewięć lat, które ma przygotować nas do 200 rocznicy spotkania przy Rue du Bac, jest znakiem szczególnej obecności Matki Bożej wśród nas. Nieustannie zachęca nas Ona do przychodzenia do stopni ołtarza, gdzie chce szczególnie wypraszać nam łaski.