parallax background

Nie tylko porządkowanie serca…

2 stycznia 2022
70 lat powołania
27 grudnia 2021
Trwa Nowenna…
3 stycznia 2022
70 lat powołania
27 grudnia 2021
Trwa Nowenna…
3 stycznia 2022
 

W oktawie Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się radością, która stała się udziałem naszej wspólnoty – Sióstr Miłosierdzia z Gorzowa Wielkopolskiego. Czas adwentu był dla każdej siostry z naszej wspólnoty bardzo pracowity zarówno w domu, Kościele, w przedszkolu, katechezie jak też w porządkowaniu serca na godne przyjęcie Tego, który ma się narodzić – Jezusa. Jednak największą radością jest wznowienie działalności Centrum św. Katarzyny – Stołówki dla Ubogich po przeszło półtorarocznej przerwie. Dzięki ludziom dobrej woli, ofiarodawcom udało się wyremontować pomieszczenia stołówki i zorganizować wigilię dla potrzebujących. Otrzymałyśmy artykuły, z których mogłyśmy przygotować także świąteczne paczki. Poświęcałyśmy każdy nasz wolny czas, by wspólnie przygotować pierogi, uszka, krokiety na wieczerzę wigilijną dla Ubogich oraz na porządkowanie stołówki po zakończonym remoncie.

24 grudnia w południe Ksiądz Proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. rozpoczął wigilię dla Ubogich od śpiewu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, przeczytania fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa i wspólnej modlitwy. Ksiądz Proboszcz skierował również osobiste słowo do zebranych, wlewając w ich serca nadzieję i pokój oraz złożył życzenia. Na wigilii byli również obecni przedstawiciele tych, którzy zaangażowali się w wznowienie działalności stołówki. Niespodziewanymi dla nas gośćmi byli redaktorzy telewizji TVP 3 Gorzów, którzy wyemitowali krótki reportaż na temat wigilii, działalności Centrum i naszej służby Ubogim. Po posiłku i otrzymaniu świątecznych paczek, Ubodzy zatrzymali się jeszcze przez chwilę by wspólnie pokolędować.

Dziękujemy Bogu za Jego Świętą Opatrzność i za ludzi o otwartych sercach, którzy potrafią dzielić się swoimi dobrami z potrzebującymi, za to, że Centrum św. Katarzyny nadal może działać i nieść pomoc wszystkim Ubogim, którzy zapukają do naszych drzwi.

 
 

Porządkowanie Centrum św. Katarzyny

 
 

Dary przeznaczone dla Ubogich

 
 

Przygotowanie do wigilii dla Ubogich

 
 

Wigilia w Centrum św. Katarzyny

 
 

Boże Narodzenie we wspólnocie