parallax background

70 lat powołania

27 grudnia 2021
100 lat!
26 grudnia 2021
Nie tylko porządkowanie serca…
2 stycznia 2022
100 lat!
26 grudnia 2021
Nie tylko porządkowanie serca…
2 stycznia 2022
 

W domu prowincjalnym 26 grudnia 2021 r., w Uroczystość Świętej Rodziny, siostra Janina ŻEBROŃ świętowała Jubileusz 70 lat powołania. Podczas śniadania Siostra Służebna Krystyna Fundakowska złożyła jej życzenia od całej wspólnoty domu prowincjalnego. Siostra Jubilatka ze swej strony z radością podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, z początków swego powołania.

O godz. 10.30 Mszę św. w intencji Siostry Jubilatki sprawował O. Dyrektor Bogdan Zapotoczny wraz z Księdzem Filipem, który pochodzi z parafii św. Floriana w Krakowie. Ks. Filip poznał Siostrę Janinę jako młody chłopiec, gdy posługiwała ona jako zakrystianka w kościele parafialnym.

Po Mszy św. jubileuszowe życzenia złożyła siostra Wizytatorka Anna Pietrasik. Powiedziała m. in.:

„Droga Siostro Jubilatko, Siostro Janino.

Dzisiaj razem z Siostrą dziękujemy Panu Bogu za 70 lat podążania za Nim drogą powołania w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia. Wyśpiewywać dziś Magnificat z Maryją, to wielka łaska. Jest ona owocem 70 lat wsłuchiwania się, wpatrywania, naśladowania Tej Służebnicy Pana.

Droga Siostry powołania, rozpoczęła się w przededniu Bożego Narodzenia. Wpatrywała się Siostra w żłóbek, w którym na sianku u boku Matki Bożej i Świętego Józefa leżało Boże Dziecię. Adorując Jego Miłość oddała Mu Siostra swoje małe młodzieńcze serce, by w nim królował na zawsze.

On przyjął Siostry dar i wynagradza to stokrotnie po dziś dzień, gdyż zapragnął, aby przez te dziesiątki lat, jako Siostra Miłosierdzia, służyła Mu Siostra bezpośrednio, przy Tabernakulum, gdzie niepojęty Bóg ukrywa Swoje Bóstwo, jest żywy i prawdziwie obecny. To wielka łaska i wyróżnienie, a zarazem wielkie zobowiązanie, by serce nigdy nie przestało pamiętać o Bożej Obecności, by każdy gest był aktem czystej miłości dla Niego”.

Świętowanie przedłużyło się radosną agapą przy stole. Mogłyśmy również zobaczyć piękną prezentację przygotowaną przez Wspólnotę Seminarium. Refleksja nad Bożym Narodzeniem połączona była z wydarzeniami z życia Siostry Jubilatki.