parallax background

Jest większe szczęście?

29 października 2021
U sióstr w Rabce
20 października 2021
Uroki gór – świadectwo
14 listopada 2021
U sióstr w Rabce
20 października 2021
Uroki gór – świadectwo
14 listopada 2021
 

10 października br. Siostra Janina Stachowiak ze wspólnoty w Krakowie przy ul. Warszawskiej 11 świętowała Jubileusz 60 lat powołania. Łączyłyśmy się z Siostrą Janiną w wyśpiewywaniu MAGNIFICAT dziękując Bogu za wielorakie łaski, które stały się Jej i naszym udziałem.

Posłuchajmy co mówił Św. Wincenty:

„Dziękujcie Bogu za to, że was wybrał do tak wielkich rzeczy. Czy mogło was spotkać większe szczęście jak być tymi, których Bóg wybrał, by ich przeznaczyć do chwały, uczynił ich podobnymi obrazowi Syna Swojego? A zatem, moje córki, jesteście wybrane przez Boga, byście były przeznaczone do chwały, jeżeli będziecie wierne w zachowaniu waszych Reguł; to nie wy wybrałyście siebie same, to Bóg was wybrał, jesteście Apostołkami miłosierdzia. Cóż więc pozostaje, jak tylko podziękować Jego Boskiej dobroci za to, że was wybrał między tysiącami milionów, byście były Jego oblubienicami oraz, by was uczynić podobnymi Swojemu Synowi?”

św. Wincenty a Paulo, 8 sierpnia 1655 r.

Prosimy Dobrego Boga, aby młodzi ludzie, otworzyli swoje serca na głos Boga wzywający ich do oddania Mu swego życia w posłudze Ubogim i nie obawiali się dać wspaniałomyślnej odpowiedzi na wzór Maryi.

 
 

ARCHIWUM