parallax background

Jubileusz w Żmigrodzie

5 października 2021
Z miłości uczyń chleb
2 października 2021
W Rodzinie św. Wincentego
6 października 2021
„ ….Mam powód, aby dziękować Bogu za łaski, jakich Wam udzielił, a przez Was także i Ubogim….

Św. Wincenty a Paulo

W Żmigrodzie Jubileusz 60 – lecia Powołania

Jubileusz powołania to wielki dar. Za tę łąskę w tym roku szczególnie Bogu dziękuje s. Janina Zalewska, która przeżywa 60-lecie służby jako szarytka. Najpierw czas dziękczynienia za łaskę jubileuszu przeżywała w gronie rodziny, w której wzrastała. Jej powołanie - to piękne świadectwo dla młodego pokolenia.

 

18 września świętowaliśmy jubileusz S. Janiny w gronie Przełożonych oraz zaproszonych Sióstr - bliskich sercu Jubilatki. Rozpoczęliśmy Uroczystą Mszą św. celebrowaną w naszej kaplicy przez o. Dyrektora Bogdana, ks. Proboszcza Rafała Zięciaka z Gorzowa Wlkp. oraz ks. Roberta, kapelana Sióstr. Następnie był czas na życzenia, wspólne świętowanie oraz Adorację Najświętszego Sakramentu.

 
 

23 września z życzeniami dla Jubilatki przybyła również Pani Starosta Powiatu Trzebnickiego - Małgorzata Matusiak, która wraz ze swoimi współpracownicami uczestniczyła w kaplicy sióstr w porannej Mszy św. w intencji s. Janiny, a następnie we wspólnym śniadaniu. W prezencie ofiarowała portret s. Janiny.

 
 

Zwieńczenie świętowania przypadło w niedzielę 26 września, kiedy to w kościele parafialnym o godz. 12:00 uczestniczyliśmy we Mszy św. z racji Uroczystości Świętego Wincentego. Dziękowaliśmy także Bogu za dar powołania Siostry Janiny. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo oraz Księża z Parafii przybyli po Mszy św. do domu sióstr, by wspólnie przeżywać tę doniosłą uroczystość.