parallax background

Jak dobrze się spotykać…

24 czerwca 2021
Jubileusz Kapelana
23 czerwca 2021
Pożegnanie sióstr w Bystrej
1 lipca 2021
 

Miesiące: maj i czerwiec to okres, kiedy drzewa i krzewy w naszym ogrodzie zachwycają swoimi bajkowymi kolorami, a w naszej krzeszowickiej wspólnocie czas ten jest niezwykle obfity w różne wydarzenia. Mimo, że nie mogliśmy w tym roku świętować na miarę naszych planów i pragnień, nie przeszkodziło nam to, aby wspólnie uczcić ważne wydarzenia.

16 maja było wspomnienie św. Andrzeja Boboli, który jest Patronem naszego Przedszkola. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej placówki ks. Jerzego Górnego CM, który odprawił dla nas Mszę świętą w Przedszkolu w dniu 14 maja. Dzieci obejrzały też prezentację przybliżającą nam historię związaną z fundatorką naszego Przedszkola: hrabiną Krystyną Potocką.

20 maja odbył się przegląd recytatorski pt. „Wiersze mojego dzieciństwa”, do którego zgłosiło się prawie 50 dzieci z naszego przedszkola. Wszyscy zaprezentowali odważnie i po mistrzowsku swoje aktorskie i recytatorskie możliwości.

26 maja obchodziliśmy Dzień Mamy i przy okazji Dzień Taty też 😊. Dzieci przygotowały piękne podarunki dla swoich Rodziców z tej okazji. Udało się nagrać wzruszające życzenia od dzieci dla swoich Rodziców.

1 czerwca jak wiadomo świętowaliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia w Przedszkolu odbył się bal przebierańców, była prezentacja strojów, tańce, konkursy, były nagrody, balony pompowane helem, wyśmienite lody dla wszystkich oraz loteria fantowa zwieńczająca wspólną zabawę i świętowanie.

17 czerwca nasi Zerówkowicze mieli oficjalne zakończenie swojej przedszkolnej przygody, co zostało uwieńczone uroczystą Mszą Świętą w niedzielę 20 czerwca w kaplicy Księży Misjonarzy. Msza Święta była też okazją do podziękowania ks. Andrzejowi Gieroniowi CM, który był opiekunem duchowym naszego przedszkola, za serdeczną i owocną współpracę. Ks. Andrzej od lipca będzie pracował na nowej placówce.

Powrót do szkół, po tak długim zamknięciu, jest nie lada wyzwaniem, nie tylko dla uczniów, ale też dla nauczycieli, więc nasza s. Małgorzata, która pracuje w szkole średniej, musi się mierzyć z „pocovidową rzeczywistością szkolną”, która nie jest łatwa.

Odbyło się także pierwsze po wielu miesiącach spotkanie Dzieci Maryi i scholki parafialnej, na którym nie zabrakło lodów i dobrego humoru. Wszyscy cieszyli się, że mogą się spotkać po tak długiej przerwie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony naszego przedszkola na facebooku.