parallax background

Diamentowo i kameralnie

20 marca 2021
Przedświątecznie
16 marca 2021
Odnowiona wierność
29 marca 2021
Przedświątecznie
16 marca 2021
Odnowiona wierność
29 marca 2021

Diamentowy Jubileusz Powołania obchodzi w tym roku Siostra Józefa Chryczyk ze wspólnoty w Dąbrowie Tarnowskiej. W swoim życiu spędziła ona wiele godzin wśród dzieci w salkach parafialnych, a następnie w szkole. Katechizowała w Suchej Beskidzkiej, Brzegu i Gorzowie Wielkopolskim, w tym ostatnim mieście aż 21 lat.

Po przejściu na emeryturę powierzono jej odwiedzanie chorych i ubogich w parafii w Dąbrowie Tarnowskiej. We współpracy z miejscowym Stowarzyszeniem Św. Brata Alberta organizowała m. in. świąteczne „Akcje Kilo”.  

Jubileusz 60-lecia uczczono Mszą św. w domowej kaplicy, celebrowaną 18 marca przez Dyrektora Prowincji, Dąbrowskiego Proboszcza i Kapelana. Następnie odbyła się agapa w kameralnym gronie z akcentami na wesoło: wywiadem przybyłej „dziennikarki”, teleturniejem wiedzy i przyśpiewkami, z której jedną zaśpiewał dla Jubilatki znany piosenkarz ;). Na spotkanie przybyła z Krakowa druga Jubilatka - s. Stanisława Paryż. Obu miłym Siostrom życzymy obfitych łask i zdrowia oraz łączymy się w dziękczynieniu za dary minionych lat!