parallax background

Dzień Chorego

11 lutego 2021
Narodziłem się z miłości
3 lutego 2021
Wolontariat Wincentyński
13 lutego 2021
Narodziłem się z miłości
3 lutego 2021
Wolontariat Wincentyński
13 lutego 2021

Każdego dnia Miłość Chrystusa Ukrzyżowanego posyła nas ku Ubogim. Pragniemy z odwagą przekraczać wszelkie BRAMY i służyć Im co do ciała i co do duszy.

Z prostotą, pokorą i miłością IDZIEMY KU Nim, by Ich SPOTKAĆ w codzienności Ich życia, ale są dni szczególne, kiedy możemy – nawet w tym roku pomimo pandemii – spotkać i modlić się razem. Tak było 11 lutego 2021 roku, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, z okazji XXIX Światowego Dnia Chorego.

W Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej zgromadzili się chorzy, a wokół nich Kapłani i Rodzina Wincentyńska: Stowarzyszenie Świętego Wincentego a Paulo (AIC) i Siostry Miłosierdzia. To wyraz troski i miłości Kościoła. Ojciec Święty w swoim Orędziu na ten dzień przypomniał nam, że właśnie

„Bliskość jest tak naprawdę cennym balsamem, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie. (…) Przeżywamy tę bliskość nie tylko osobiście, ale także w formie wspólnotowej. Braterska miłość w Chrystusie rodzi bowiem wspólnotę, która potrafi leczyć, która nikogo nie opuszcza, która włącza i przyjmuje przede wszystkim najsłabszych”.