parallax background

Narodziłem się z miłości

3 lutego 2021
Niedziela Biblijna
21 stycznia 2021
Dzień Chorego
11 lutego 2021
Niedziela Biblijna
21 stycznia 2021
Dzień Chorego
11 lutego 2021

W sobotę 30 stycznia w tarnowskim kościele księży Misjonarzy miał miejsce Charytatywny Koncert Noworoczny na rzecz Hospicjum Domowego działającego od 20 lat przy miejscowej parafii. O godz. 19:00 wystąpiła tam Orkiestra Dęta z Żurowej, a także Kwartet Galicyjski i zaproszeni goście.

Niezwykły, wybitnie Bożonarodzeniowy repertuar nosił tytuł „Narodziłem się z miłości”, a inicjatorami akcji byli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.


 

Tarnowskie Hospicjum Domowe im. Bł. Fryderyka Ozanama obejmuje wszestronną opieką paliatywną pacjentów w terminalnej fazie choroby. Wielkim dobrodziejstwem jest dla cierpiących możliwość pozostania we własnym domu, w otoczeniu bliskich, a tego ostatniego, w dobie pandemii, nie są w stanie zapewnić placówki stacjonarne.

Hospicjum oparte jest na bezinteresownej posłudze wolontariuszy, zarówno medycznych, jak i tych nie związanych z ochroną zdrowia. Wszystkim im przyświeca pragnienie wcielania w życie ewangelicznej miłości bliźniego.

 

Na przestrzeni minionych lat każdorazowy proboszcz parafii Świętej Rodziny patronował Hospicjum w roli Prezesa, natomiast codzienną koordynacją działań zajmowały się siostry szarytki. Obecnie rolę tę pełni s. Zofia Krasuska.


Całkowity dochód z koncertu noworocznego przeznaczony będzie na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego, natomiast każdy może wesprzeć Hospicjum za pomocą portalu zrzutka.pl (zbiórka trwa do 30 kwietnia)
lub wpłacając datki na konto: 65124019101111001005441276 z dopiskiem: „Darowizna”.

Okażmy serce naszym ciężko chorym Braciom i SIostrom!