parallax background

Zdalne zajęcia WMM

5 czerwca 2020
U mogiły Bł. Marty
25 maja 2020
Boże Ciało w Zatorze
15 czerwca 2020
U mogiły Bł. Marty
25 maja 2020
Boże Ciało w Zatorze
15 czerwca 2020

Formacja członków WMM w Dąbrowie Tarnowskiej i Smęgorzowie po dwumiesięcznej przerwie wróciła „do normy”. Wykorzystując dostępne sposoby internetowe, spotkania odbywały się regularnie on-line raz w tygodniu. Podczas tych nietypowych połączeń młodzież włączyła się w rekolekcyjny rytm i analizę filmów udostępnianych przez organizatorów tegorocznej Lednicy. Tematyka opierała się na bliższym poznaniu Matki Bożej i papieskim zawołaniu Totus Tuus, a ostatecznie podprowadzała pod akt zawierzenia się Niepokalanej. Jednym z zadań młodzieży było wysłanie ozdobionych przez siebie kawałków materiału na Pola Lednickie, aby podczas spotkania stworzyły płaszcz dla Maryi.

Natomiast grupy młodsze w nawiązaniu do tematu dnia miały zadania plastyczne. Efekty swoich prac wysyłały na zdjęciach. Po omówieniu roli Aniołów w naszym życiu zaprezentowały niebiańskie duchy z papieru lub masy solnej. Ponieważ maj to miesiąc maryjny, dzieci wykonały kapliczki, by przy nich codziennie odmawiać Litanię Loretańską. Na Dzień Matki zrobiły ramki na zdjęcia, które podarowały swoim Mamom, a Matce Bożej zrobiły bukieciki kwiatów z papieru. W Dniu Dziecka przypomniały sobie, że mają Ojca w Niebie i zrobiły szatki chrzcielne z kawałka białego płótna.


Rok formacyjny dobiega końca, a wraz z nim rośnie nadzieja na normalne spotkanie grupowe przy ognisku i zabawach, jak dawniej.