parallax background

30-letnie Dzieci

12 czerwca 2019
Tu Pokolenie JP2!
12 czerwca 2019
Wieści ze Żmigrodu
26 czerwca 2019
Tu Pokolenie JP2!
12 czerwca 2019
Wieści ze Żmigrodu
26 czerwca 2019

W tym roku mija 30 lat istnienia przedszkola „Wincentyńskie Dzieci” w Gorzowie Wlkp. Wspólnie świętowaliśmy 8 czerwca na festynie, na którym dzieci przedstawiły scenkę z życia naszego patrona św. Wincentego a Paulo, oraz przybliżona została historia przedszkola. Oprawę muzyczną przygotowała Wincentyńska Młodzież Maryjna.

Swoją obecnością zaszczycili nas: s. Wizytatorka Anna Pietrasik, s. Ekonomka Sabina Zelek, s. Bożena Rupa, s. Janina Zalewska, s. Mirosława Hałat, ks. Prałat Rafał Zięciak, księża Wikariusze – ks. Dominik i ks. Ryszard, Kierownik Katedry Edukacji Dziecka Akademii im. Jakuba z Paradyża – p. Profesor Beata Orłowska, Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II – p. Ilona Maścianica, Komendant Policji p. Krzysztof Kubryń. Absolwenci i ich rodzice, którzy podzielili się z nami wspomnieniami dni przeżytych w przedszkolu.

Wręczono podziękowania osobom, które wspierają przedszkole oraz rozdano dyplomy i drobne upominki dzieciom, które wzięły udział w rodzinnym konkursie „Nasze Przedszkole”. Siostra Wizytatorka ofiarowała dla przedszkola obraz Świętej Rodziny.

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek: ciepłe dania, ciasta, napoje, lody; odbyły się wspólne zabawy z DJ, a w trakcie zabaw miła niespodzianka – tort jubileuszowy.

Natomiast w niedzielę 9 czerwca na uroczystej Mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego dziękowaliśmy Bogu za łaski minionego czasu prosząc o dalszą opiekę Bożą nad Przedszkolem, Rodzinami i Pracownikami. Razem z nami modliła się Lubuski Kurator Oświaty – p. Ewa Rawa wraz z mężem.

Więcej na www.przedszkoleszarytki.pl

Na przestrzeni lat nasze przedszkole zmieniało swoje oblicze, strukturę, następowała jego rozbudowa oraz przechodziło ono liczne remonty.

W istocie jednak pozostało takie samo, ponieważ misja przedszkola się nie zmieniła – jest to nadal przedszkole katolickie, w którym przekazujemy wartości chrześcijańskie i wspieramy rodziny w wychowaniu dzieci.

Nasze przedszkole jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale jest też częścią naszego życia. To nasz drugi dom.

Nasze przedszkole nigdy nie było jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia dzieci i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali tutaj swoje umiejętności, entuzjazm i serce.

Wokół przedszkola zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. Dzięki temu dziś możemy cieszyć się rozbudowanym przedszkolem, spełniającym odpowiednie standardy, liczącym na dzień dzisiejszy 90 dzieci w 4 oddziałach i mającym 17 pracowników.

Bardzo serdecznie dziękuję naszym pracownikom – nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy tworzyli i tworzą historię Przedszkola, którzy też swoją niezwykłą postawą, zaangażowaniem i jakże twórczym wykorzystaniem talentu pedagogicznego, utorowali drogę do naszych dzisiejszych sukcesów.

Bardzo serdecznie dziękuję naszym pracownikom – nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy tworzyli i tworzą historię Przedszkola, którzy też swoją niezwykłą postawą, zaangażowaniem i jakże twórczym wykorzystaniem talentu pedagogicznego, utorowali drogę do naszych dzisiejszych sukcesów.