parallax background

WMM na Powiślu

7 listopada 2018
200 lat szkoły
14 października 2018
Sesja o Bł. Marcie
13 listopada 2018
200 lat szkoły
14 października 2018
Sesja o Bł. Marcie
13 listopada 2018

Stowarzyszenie Dzieci Maryi, dziś nazwane Wincentyńską Młodzieżą Maryjną, to pragnienie Maryi, którym podzieliła się z naszą współsiostrą – św. Katarzyną. Dziś coraz głębiej przejmuje nas to posłannictwo, jednoznaczne i czytelne. Na założyciela i kierownika wspólnoty Pani z Nieba wyznaczyła księdza Aladel (Misjonarza św. Wincentego a Paulo). Skoro dzieło powierzone zostało w ręce Rodziny Wincentyńskiej, naturalnym trybem poszło ono drogą służby ubogim i potrzebującym.

Szarytki w Dąbrowie Tarnowskiej posługują chorym w hospicjum, szpitalu oraz w domach ubogich. Równocześnie towarzyszą grupkom WMM w samej Dąbrowie i dwóch pobliskich miejscowościach. Dzieci i młodzież uczą się kochać Maryję, ale także odwiedzać i dzielić się radością wiary z chorymi w szpitalu i DPS-ie.

Ponad rok temu pisałyśmy na tej stronie o 70-leciu prężnej grupy Dzieci Maryi w Dąbrowie, natomiast pod koniec września bieżącego roku 10 rocznicę powstania świętowała grupa w Laskówce Chorąskiej.

Obchody rozpoczęły się integracyjną zabawą pod gołym niebem oraz ogniskiem z udziałem przedstawicieli grup z okolicy. Miejscowe animatorki (wraz ze starszą grupą) stawały na głowie, by różnorodność atrakcyjnych zadań była wyczerpująca 😉

W niedzielę podczas uroczystej Eucharystii, którą celebrował proboszcz parafii – ks. Janusz Oćwieja CM, dzieci i młodzież przyjęła Medal Niepokalanej. Oprócz Księży z Odporyszowa, Sołtysa, Rodziców i byłych Członków grupy, przybyli również goście z dalszych stron: Koordynatorka WMM s. Jolanta Marek i towarzysząca jej s. Anna Brzęk. Po modlitwie udaliśmy się do Centrum Kulturalno-Społecznego na mały poczęstunek, scenkę o św. Wincentym i wspomnienia przedstawione w formie slajdów. Odczytano listy gratulacyjne od pierwszych sióstr Opiekunek – s. Sabiny i s. Beaty.

Matko Boża, dziękujemy za Twoje prowadzenie i opiekę!  Nie spuszczaj z oczu tych młodych serc…