parallax background

Serca Wolontariuszy

30 maja 2018
Święto na Piekarskiej
29 maja 2018
Odpust koło Odessy
4 czerwca 2018
Święto na Piekarskiej
29 maja 2018
Odpust koło Odessy
4 czerwca 2018

W  Hospicjum Domowym im. Bł. Fryderyka Ozanama w Tarnowie wszyscy działają na zasadzie WOLONTARIATU czyli nieodpłatnie: „głównym motywem do podejmowania posługi w Hospicjum jest Ewangelia, która w sposób „żywy” przechodzi przez serca wolontariuszy. To jest jakieś takie światło w sercu człowieka, które każe iść dalej niż ten zmaterializowany świat, w którym idea bezinteresowności jawi się jako naiwność granicząca z głupotą…” (ze strony internetowej Hospicjum)

Aby podsycać wewnętrzny żar i wspomniane „światło w sercu”, w dniach od 25 – 27 maja 2018 r. wolontariusze tarnowskiego Hospicjum mieli możność uczestniczyć w Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym w Krynicy-Zdroju. W czasie skupienia uczestnikom towarzyszył ks. Włodzimierz Małota CM, który w swej konferencji przybliżył podstawowe zasady bycia dobrym chrześcijaninem, wolontariuszem, ojcem i matką. Z podjęcia tego potrójnego powołania wypływa codzienna postawa służenia i dzielenia się darami otrzymanymi od Pana. Odświeżył również tak dobrze znaną, ale jakże w dzisiejszym świecie źle rozumianą, definicję „czystej intencji”.

Ks. Włodzimierz podzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem pracy na misjach w Papui Nowej Gwinei. Następnie s. Barbara Hojda przybliżyła obecnym pracę sióstr miłosierdzia w Magadanie. W wolnym czasie była możliwość odpoczynku w plenerze i zwiedzania pięknych okolic oraz możliwość ADORACJI w kościele parafialnym (tuż obok domu).