parallax background

Kurs na Karaiby

17 stycznia 2018
Na niwie Pana w Kongo
10 października 2017
Byłem w więzieniu…
19 stycznia 2018
Na niwie Pana w Kongo
10 października 2017
Byłem w więzieniu…
19 stycznia 2018

Siostra HALINA KOWALSKA, po wytężonych przygotowaniach do misji, udała się już na Karaiby. Serdecznie pozdrawia z Santo Domingo – stolicy Dominikany, gdzie uczy się języka hiszpańskiego. Prowincja Karaibów składa się z czterech krajów: Dominikany, Haiti, Kuby i Portoryko. S. Halina przygotowuje się do podjęcia służby w HAITI – jednym z najuboższych krajów świata, doświadczanym wieloma tragediami, katastrofami, ogromną biedą materialną i duchową. Misja jest bardzo trudna, dlatego siostry potrzebują dużo wsparcia modlitewnego. Na Haiti przebywa już od wielu lat inna misjonarka z krakowskiej prowincji, s. Lila Cochła.

Zwieńczeniem przygotowań w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie było przyjęcie KRZYŻA MISYJNEGO 23 kwietnia w katedrze gnieźnieńskiej z rąk Nuncjusza Apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio. „Trzymajcie się tego Krzyża, a nie pogubicie się na misyjnych drogach” – powiedział bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji ds. Misji.

22 sierpnia S. Halina wyjechała do Domu Macierzystego do Paryża w oczekiwaniu na posłanie na Misje ad gentes. 29 listopada została posłana przez Zgromadzenie na misję w Haiti. „Dziękujemy za Jej wielkoduszne „TAK” dane w odpowiedzi na to misyjne wezwanie” – powiedziała nasza Przełożona Generalna S. Kathleen Appler.

4 stycznia s. Halina Kowalska wyjechała do Santo Domingo na Dominikanie. Przez miesiąc będzie przebywać w Domu Prowincjalnym poznając nowe środowisko, kulturę i język oraz przygotowując się do posługi. Potem wyjedzie już na Haiti, aby rozpocząć swoją służbę. Życzymy jej sił i wytrwałości oraz wspieramy modlitwą!