parallax background

Czuwanie w intencji powołań

24 kwietnia 2024
Wielki jubileusz
21 kwietnia 2024
Spotkanie w Jasieniu
5 maja 2024
Wielki jubileusz
21 kwietnia 2024
Spotkanie w Jasieniu
5 maja 2024

Nocne czuwanie w Berdyczowie

W nocy z 19 na 20 kwietnia 2024 r. w Sanktuarium Matki Bożej Berdyczowskiej miało miejsce czuwanie w intencji powołań, w którym udział wzięła młodzież wraz ze swymi duszpasterzami i siostrami zakonnymi z ponad 50 parafii z różnych zakątków Ukrainy. Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia reprezentowały siostry z Bałty i Śniatyna. Tegoroczne czuwanie w roku poświęconym św. Michałowi Archaniołowi przebiegało pod hasłem „Któż jak Bóg!”. Konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta z homilią, wygłoszoną przez biskupa Witalija Krywickiego, ordynariusza kijowsko-żytomierskiej diecezji – zachęcały młodego człowieka z wdzięcznością spojrzeć na dar powołania i zadać sobie pytanie: „Do czego mnie dziś wzywa Bóg? Jakie jest moje życiowe powołanie?”

Ważnym momentem podczas czuwania było ogłoszenie Nowenny przed rozpoczęciem Roku Jubileuszowego Życia Konsekrowanego (2025) na Ukrainie oraz zapoznanie się z dziewięcioma Świętymi, Błogosławionymi i Sługami Bożymi, którzy realizowali swoje powołanie na ziemi ukraińskiej. Wśród tych postaci była przedstawiona bł. s. Marta Wiecka. Odbyło się  uroczyste wprowadzenie relikwii wybranych Świętych i Błogosławionych. Młodzież przez cztery godziny uważnie słuchała życiorysów tych świętych, by później dobrze odpowiedzieć na pytania quizu.

Czuwanie zakończyło się modlitwą do Michała Archanioła o rozpoznanie daru powołania oraz pasterskim błogosławieństwem bpa Witalija Krywickiego.

Niech ten trud czuwania i modlitwy, za wstawiennictwem świętych i błogosławionych ziemi ukraińskiej, przyniesie obfite owoce w życiu każdego uczestnika czuwania oraz upragniony POKÓJ!