parallax background

Adwent w Gorzowie

28 grudnia 2023
Opłatek z Seniorami
24 grudnia 2023
Boże Narodzenie w DPS
31 grudnia 2023
Opłatek z Seniorami
24 grudnia 2023
Boże Narodzenie w DPS
31 grudnia 2023

PRZYGOTOWANIA DO BOŻEGO NARODZENIA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

We wspólnocie gorzowskiej Sióstr Miłosierdzia miesiąc grudzień był bardzo bogaty w wydarzenia. Każde z tych wydarzeń było czasem przygotowania do świętowania Narodzin Pana Jezusa. Siostry wkładały całe serce, by przygotować siebie i tych, którym służą, do Świąt Bożego Narodzenia.

W pierwszych dniach grudnia a zarazem adwentu, cała wspólnota była zaangażowana w rekolekcje w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św., które były połączone z peregrynacją Cudownego Medalika a zostały poprowadzone przez ks. Macieja CM. Siostry w niedzielę włączyły się w przygotowanie liturgii na mszach św. a przede wszystkim w ukazanie scenki o Objawieniu Matki Bożej Cudownego Medalika św. Katarzynie Labouré, rozdawanie Cudownego Medalika oraz nabożeństwo.

Siostry w parafiach, szkołach i przedszkolu, gdzie posługują zachęcały dzieci do udziału w Roratach jak również organizowały różne konkursy plastyczno-techniczne, pieczenie i ozdabianie pierników oraz jasełka. 

Nie zabrakło oczywiście radości ze spotkania dzieci z św. Mikołajem.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięły udział konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa” a dzieci z przedszkola wraz z rodzicami przystąpiły do konkursu „Choinka Bożonarodzeniowa”. 

W parafii Katedralnej dzieci wraz z rodzicami przygotowały wieńce adwentowe, które zostały poświęcone w pierwszą Niedzielę Adwentu.

Dzieci ze Szkoły Nr 15 pod czujnym okiem s. Barbary przygotowały „Jasełka z Małym Księciem”, które były mocnym akcentem otwierającym serca na Miłość Bożą. Natomiast s. Anna w Szkole Podstawowej Nr 2 z dziećmi z klas trzecich przygotowała tradycyjne Jasełka, które były wprowadzeniem do składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem.

Bezpośrednim przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia było strojenie Kościoła, kaplicy, przedszkola oraz wigilia przeżywana z dziećmi w przedszkolu, uczniami w szkole, z personelem i Ubogimi przychodzącymi do naszej Stołówki.

Podczas Pasterki, dzieci przebrane w aniołki, pasterzy i królów zaniosły dar ołtarza i z radością śpiewały kolędy.

Ważnym wydarzeniem tegorocznych Świąt był jubileusz 50-lecia sakry biskupiej ks. Bp. Pawła Sochy, w którym uczestniczyli licznie zgromadzeni księża, siostry i wierni diecezji w Parafii p.w. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim.