parallax background

Powrót do Polski

26 listopada 2023
Zaproszenie
25 listopada 2023
Triduum
29 listopada 2023
Zaproszenie
25 listopada 2023
Triduum
29 listopada 2023

Do naszej wspólnoty w Dąbrowie Tarnowskiej przed kilkoma miesiącami dołączyła s. Katarzyna, która po 5-letniej służbie w rzymskim szpitalu Bambino Gesu wróciła do Polski:

Trochę trzeba było się przestawić z dotychczasowej posługi wśród chorych dzieci do obecnej pracy w Hospicjum stacjonarnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Jednak wszędzie, oprócz typowych czynności zawodu pielęgniarki, czymś niezwykle istotnym jest towarzyszenie chorym i ich rodzinom modlitwą, ciepłym uśmiechem, dobrym słowem od serca. Nie trzeba za dużo filozofii i wielu słów...

Często odchodzenie z tej ziemi jest spokojne, gdy chorzy są pojednani z sobą, z rodziną, z bliźnimi, z Bogiem, ale nieraz etap ten jest naznaczony jakimś wewnętrznym dramatem, niezgodą, które to tajemnice tylko Bóg może ogarnąć swoim miłosierdziem. Zawsze są to mocne lekcje życia.

W hospicjum jest duża kaplica gdzie codziennie jest prowadzona modlitwa Anioł Pański, koronka do Bożego Miłosierdzia lub różaniec, których chorzy mogą wysłuchać przez głośniki w swoich pokojach. Kilka razy w tygodniu jest odprawiana msza święta przez ks. Zbigniewa, który wiernie od wielu lat pełni tutaj rolę kapelana.

Inną formą posługi jest towarzyszenie grupie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w Laskówce Chorąskiej, filii parafii w Odporyszowie. Dzieci i młodzież bardzo chętnie, na różne sposoby, uczą się wybierać ścieżki, gdzie mogą spotkać i poznać Maryję.