parallax background

Peregrynacja

Modlitwa o pokój
18 października 2023
Wieści z Krzeszowic
21 października 2023
Modlitwa o pokój
18 października 2023
Wieści z Krzeszowic
21 października 2023

PEREGRYNACJA MONSTRANCJI Z WIZERUNKIEM MATKI BOŻEJ OD CUDOWNEGO MEDALIKA W ŻMIGRODZIE

 

W dniu 19 października ks. Tadeusz Lubiatowski - proboszcz z Iłowej przywiózł monstrancję do naszej wspólnoty. Na rozpoczęcie peregrynacji, która będzie trwała do 23 października została odprawiona Msza święta, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18tej. Trwając na modlitwie powierzałyśmy Jezusowi przez Maryję, sprawy pokoju na całym świecie, Kościoła, Zgromadzenia, Ubogich, i tych wszystkich, którym służymy. Codziennie od godziny15tej do 18tej w naszej kaplicy, adorowałyśmy Pana Jezusa, polecając Mu także sprawy Prowincji, Parafii i naszej Wspólnoty. W piątek – 20 października o godzinie 17tej odmawiałyśmy różaniec z dziećmi i młodzieżą Wincentyńską oraz bliskimi z ich rodzin. W niedzielę o godzinie 10tej cała wspólnota wraz z Monstrancją pojechałyśmy do kościoła filialnego w Bychowie. O godzinie 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Monstrancji z wizerunkiem Matki Bożej i modlitwa różańcowa. Następnie o godzinie 11tej Msza święta. Parafianie w tym dniu, przezywali 1 rocznicę wprowadzenia i instalacji relikwii świętego Jana Pawła II w świątyni w Bychowie. Po Mszy świętej Siostry rozdały Cudowny Medalik. O godzinie 15tej wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego, z Paniami ze Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo, a następnie modlitwa różańcowa. Peregrynację zakończyłyśmy w poniedziałek modlitwą różańcową, z błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu w monstrancji z wizerunkiem Matki Bożej od Cudownego Medalika. Monstrancja została przekazana do Parafii Trójcy Świętej w Żmigrodzie.

Wspólnota Sióstr ze Żmigrodu