parallax background

Peregrynacja

22 września 2023
„…nie ma większej MIŁOŚCI…”
10 września 2023
Wincentyńskie świętowanie w Rabce Zdroju
27 września 2023
„…nie ma większej MIŁOŚCI…”
10 września 2023
Wincentyńskie świętowanie w Rabce Zdroju
27 września 2023

W dniach od 18 – 22 września we wspólnocie gorzowskiej przeżywałyśmy peregrynację Monstrancji z wizerunkiem Matki Bożej od Cudownego Medalika. Ten czas był dla nas szczególnym wyróżnieniem gdyż jako pierwsza ze wspólnot Prowincji Krakowskiej mogłyśmy trwać przed Najświętszym Sakramentem powierzając Jezusowi przez Maryję wszystkie ważne sprawy Zgromadzenia, prowincji, naszej wspólnoty i dzieł do których zostałyśmy posłane oraz Ubogich, którym służymy. Swoją modlitwą i troską objęłyśmy również sprawę nowych powołań zarówno do naszego Zgromadzenia jak i Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

Codziennie od godz. 15.00 do 18.30 w naszej kaplicy domowej adorowałyśmy Pana Jezusa wystawionego w przepięknej Monstrancji a w czwartek, wspólne z wiernymi w Kościele Parafialnym. W sobotę już po Mszy odprawionej o godz. 8.00 była możliwość adoracji wspólnie z wiernymi a także od godz. 10.00 z Siostrami ze Zgromadzeń Zakonnych w ramach międzyzakonnego comiesięcznego skupienia. Po wspólnej adoracji, konferencji i mszy św. Siostry wystawiły scenkę o Objawieniach Cudownego Medalika św. Katarzynie Labure w ramach dziewięcioletniej nowenny przezywanej przez Zgromadzenie. W godzinach popołudniowych 22.09 Monstrancja została przewieziona do Skwierzyny przez delegację Sióstr wspólnoty, gdzie rozpoczęła się peregrynacja w Parafii Księży Misjonarzy.

Dziękujemy Dobremu Bogu za czas spędzony w Jego obecności, gdyż pozwolił nam przygotować się przez ciszę i modlitwę do pięknej uroczystości św. Wincentego a Paulo.

Siostry ze wspólnoty w Gorzowie Wielkopolskim