parallax background

Zmiany u młodzieży WMM…

22 czerwca 2021
WYMOWNE DWA SERCA!
11 czerwca 2021
Jubileusz Kapelana
23 czerwca 2021
WYMOWNE DWA SERCA!
11 czerwca 2021
Jubileusz Kapelana
23 czerwca 2021
 

Zmiany w Stowarzyszeniu WMM

W dniach 11-13 czerwca 2021 r. odbyło się w Częstochowie VI Zgromadzenie Krajowe Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, podczas którego wybrano nowy Zarząd WMM w Polsce. Zgromadzenie odbyło się pod hasłem: „Idź i odbuduj mój Kościół”. W spotkaniu uczestniczyli: ks. dyrektor WMM w Polsce, siostra radna krajowa, przewodnicząca - Marlena, wiceprzewodnicząca - Ewelina, sekretarz - Iwona, skarbnik - Beata, trzy siostry koordynatorki, troje doradców prowincjalnych, delegaci z poszczególnych prowincji uprawnieni do głosowania oraz tak zwani obserwatorzy bez prawa głosu.

W piątek, 11 czerwca, po kolacji i spotkaniu integracyjnym, udaliśmy się na Jasną Górę, aby Matce Bożej polecić wszystkie nasze intencje, zwłaszcza wybór nowego Zarządu WMM.

W sobotę, 12 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, usłyszeliśmy sprawozdanie z działalności ustępującego Zarządu, a następnie, po prezentacji kandydatów, rozpoczęło się głosowanie. W tym miejscu pragnę przekazać radosną dla naszej krakowskiej prowincji informację: przewodniczącą WMM w Polsce została wybrana Paulina z Rymanowa Zdroju, wiceprzewodniczącą Ania z prowincji chełmińskiej, sekretarzem Wiktoria z Jasła a skarbnikiem Paulina, również z Jasła. Wszystkie wybrane dziewczęta zdobyły zdecydowaną większość głosów i otrzymały ogromne brawa. Są pełne entuzjazmu i gotowe do pracy w Zarządzie WMM.

 W niedzielę, 13 czerwca, podczas uroczystej Mszy Świętej, z ogromnym wzruszeniem podziękowaliśmy ustępującemu Zarządowi za radosną i pełną poświęcenia posługę, a powitaliśmy nowy Zarząd (wiceprzewodnicząca łączyła się z nami duchowo), który otrzymał specjalne błogosławieństwo.

Otoczmy nowo wybrany Zarząd WMM w Polsce oraz wszystkie Dzieci i Młodzież Maryjną naszą serdeczną modlitwą.

s. Jolanta Janiszewska