parallax background

Co nowego w Moszczanach?

26 lutego 2021
Przedszkolaki pomagają
24 lutego 2021
Jubilate Deo!
3 marca 2021
Przedszkolaki pomagają
24 lutego 2021
Jubilate Deo!
3 marca 2021

Co nowego u nas? W październiku ubiegłego roku w kaplicy DPS-u rozpoczął się remont, który przeprowadzany etapami potrwa najbliższe kilka lat. Siostra zakrystianka angażuje się całym sercem w porządki po zbijaniu tynków. Sprzątania jest dużo.

Na co dzień w kaplicy odmawiamy z mieszkańcami koronkę do Bożego Miłosierdzia, a teraz w Wielkim Poście razem uczestniczymy w drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Z powodu pandemii nie przychodzi do nas organista, więc radzimy sobie, jak umiemy.

 

 Co sobotę Wincentyńska Młodzież Maryjna prowadzi w parafii nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. Pomimo pandemii dajemy radę - widocznie Maryja bardzo tego pragnie.

  

Moszczany w lutym zasypało śniegiem, ale odwilż sprzyja rozpoczęciu prac w ogrodzie - pierwsze drzewa owocowe już podcięte. W kuchni też zawsze znajdzie się jakieś zajęcie. Po długich godzinach spędzonych przy stole z deską i młotkiem ostatni worek orzechów już potłuczony. Po dyżurze dobrze jest nam razem spotkać się na chwilę i napić wspólnie kawy.