Słubice po wakacjach

Życie wspólnoty sióstr miłosierdzia w Słubicach związane jest mocno z wydarzeniami w parafii. Różne momenty roku liturgicznego, szkolnego oraz formacyjnego miejscowych grup znajdują swe odbicie w rytmie życia, a przede wszystkim w sercach czterech słubickich sióstr. Dwie z nich są katechetkami, trzecia pielęgniarką w szpitalu, a czwarta zakrystianką.

Oto fotokronika ześrodkowana na najbardziej fotogenicznej grupie wiekowej – czyli na dzieciach i młodzieży:

W niedzielę 2 września 2018 r. Wincentyńska Młodzież Maryjna ze Słubic rozpoczęła uroczystą Mszą Świętą nowy rok formacyjny:

W sobotę 15 września 2018 r. WMM z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski wraz z ks. Sławomirem Czujem, s. Dorotą oraz rodzicami wybrali się na rowerową pielgrzymkę do kościoła pw. Św. Wincentego a Paulo w Kunowicach. Po modlitwie w kościele zapoznali się przy ognisku, grach i zabawach z dziećmi i młodzieżą ze scholi „Jerzyki”, którzy animują śpiew w kościele w Kunowicach.

Dnia 21.09.2018 r. Młodzież WMM przygotowała w kościele parafialnym Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami na rok duszpasterski o Duchu Świętym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 października 2018 r. WMM ze Skwierzyny i ze Słubic była na wycieczce w Berlinie.

14 października 2018 r. Parafia św. Ducha Świętego w Słubicach obchodziła jubileusz 25- lecia powstania Parafii. Wincentyńska Młodzież Maryjna z Parafii NMP wystąpiła podczas festynu.

 

 

 

 

 

 

 

 

16 października Szkoła Podstawowa nr 3 w Słubicach obchodziła 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu.

 

Uczniowie szkoły przygotowali również dla Parafian montaż słowno- muzyczny o św. Janie Pawle II.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez WMM w Słubicach dn. 31 października 2018 r.: „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem Święty”.