5-lecie Stacji Caritas

„Żywy” pomnik św. Jana Pawła II w Nowym Targu ma już 5 lat!

GALERIA

W sobotę 17 października 2015 r.Stacja Opieki Caritas im. św. Jana Pawła II w Nowym Targu obchodziła mały jubileusz 5- lecia istnienia. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Nowy Targ placówka ta stanowi „żywy pomnik” św. Jana Pawła II.

Dzięki współpracy miasta z Caritas Archidiecezji Krakowskiej i parafią św. Jadwigi Królowej na Borze, stacja rozpoczęła swoją działalność 18 października 2010 r. Codziennie może ona przyjąć 100 osób, rocznie wykonywanych jest w niej 40 tys. zabiegów, w tym 10 tys. świadczeń pielęgnacyjnych w terenie.

Odpowiedzialność za dzieło i jego bieżące funkcjonowanie wzięło na siebie Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia prowincji krakowskiej. 17 października minęło 5 lat ciężkiej, ale i satysfakcjonującej pracy. Dzień ten był dniem wdzięczności Panu Bogu, który w swojej Opatrzności dozwolił dokonać tego dzieła. Natomiast w wymiarze ludzkim ta wdzięczność należy się szczególnie tym, którzy w różny sposób – czy to organizacyjnie, czy też materialnie – na miarę własnych sił, możliwości i talentów – przyczynili się do rozwoju przedsięwzięcia. Nasz głos wdzięczności należny bez wyjątku wszystkim życzliwym temu dziełu złożyliśmy na Chrystusowym ołtarzu podczas uroczystej Eucharystii.

Jubileuszową uroczystość uświetniły występy Kapeli.N, Lazarystów oraz rapera – Tomasza „Hioba” Karenko, które miały miejsce na plenerowej scenie przy kościele.

Z myślą o jubileuszu przygotowana została także wystawa nt. działalności Caritas Archidiecezji Krakowskiej.