Echa Seminarium

Seminaryjne przemyślenia – Wizyta Ojca Generała Tomaza Mavrica

14.12.2017 r. wspólnotę Domu Prowincjalnego odwiedził Ojciec Generał Tomaz Mavric. Była to dla nas ogromna radość i impuls do dalszego realizowania przesłania, jakie otrzymaliśmy w Rzymie podczas Międzynarodowego Sympozjum Wincentyńskiego.

W wygłoszonej konferencji Ojciec  Generał bardzo mocno akcentował troskę o nowe powołania do Rodziny Wincentyńskiej. Podkreślał, jak ważną rolę odgrywa współpraca i jedność miedzy różnymi gałęziami Rodziny Wincentyńskiej. Wspomniał, że razem tworzymy wspólnotę obejmującą 2 mln. członków,  jednak musimy wciąż dbać o to, by nasz charyzmat był przekazywany. W konferencji wezwał nas do „zapalania”, „budzenia” nowych powołań: „Każdy z nas powinien przyprowadzić nowego członka do naszej Rodziny”.

Ojciec Generał zachęcił nas również do wzięcia udziału w nowych inicjatywach, które zapoczątkowało Międzynarodowe Sympozjum Wincentyńskie w Rzymie: Globalnym Projekcie Rodziny Wincentyńskiej na Rzecz Bezdomności oraz Festiwalu Filmowym. To kolejny krok w stronę młodych ludzi i wspaniała promocja charyzmatu wincentyńskiego.  Każdy ma możliwość  zaangażowania się w działania na rzecz ubogich i przygotowania scenariusza do krótkiego 10-20 min. filmiku przybliżającego postać św. Wincentego i piękno naszego charyzmatu. Zachęcał, by zapraszać do tej współpracy ludzi młodych, by otwierać się na ich pomysłową obecność.

Po konferencji nasza radość przedłużyła się w modlitwie podczas Mszy św., gdzie Ojciec Generał mocno akcentował szczególne znaczenie Eucharystii w naszym życiu, zakorzenienie w miłości Jezusa…

To radosne spotkanie na nowo zapaliło w nas pragnienia, które towarzyszą nam od momentu spotkania w Rzymie: zgłębiania relacji z Jezusem, poznawania i zachwytu wincentyńskim charyzmatem, odpowiedzialności w przygotowaniu się do służby Ubogim.

W rodzinnej atmosferze zakończyliśmy spotkanie wspólną agapą,  a nasza wspólnota Seminarium ma pamiątkowe zdjęcie.

Siostra Seminarzystka  Martyna Owsianka